Logo-Katika

Katika - Expat Assistance

O firmie

KATIKA Expat Assistance zajmuje się, w imieniu pracodawcy lub cudzoziemca, wszystkimi formalnościami i czynnościami administracyjnymi mającymi na celu uzyskanie zezwolenia na pracę, decyzji pobytowych, czy rejestracji pobytu w Polsce.

Oferujemy kompleksową obsługę od weryfikacji dokumentów, przygotowania wniosków i formularzy aplikacyjnych, poprzez nadzór nad prawidłowym przebiegiem postępowania prowadzonego w urzędzie, do momentu uzyskania i odbioru zamawianego przez Zleceniodawcę zezwolenia, czy decyzji administracyjnej.
W naszej pracy stosujemy przejrzyste procedury, które w efektywny i innowacyjny sposób zaspokajają potrzeby cudzoziemców i pracodawców zatrudniających obcokrajowców.

KATIKA Expat Assistance oficjalnie rozpoczęła swoją działalność w 2008 roku, jednak założyciel firmy specjalizuje się w legalizacji pobytu i zatrudnienia cudzoziemców już od 1998 roku. Zdobyte doświadczenie jest efektem nie tylko prowadzonej działalności gospodarczej, ale także wieloletniego zatrudnienia w tej branży.

W zespole KATIKA Expat Assistance znajdują się konsultanci z wieloletnim doświadczeniem w zakresie doradztwa imigracyjnego, w tym także byli pracownicy Wydziału Spraw Cudzoziemców Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, uprawnieni do wydawania decyzji pobytowych. Oferujemy profesjonalne usługi doradcze na najwyższym poziomie. Jesteśmy elastyczni, ciągle się rozwijamy, podnosimy nasze kwalifikacje oraz poprawiamy jakość świadczonych usług.

 Kadra naszej firmy bierze udział w regularnych szkoleniach dot. legalizacji pobytu i zatrudnienia, w tym m.in.:

  • Szkolenie nt.: „Zatrudnianie cudzoziemców – legalizacja pobytu i pracy na nowych zasadach. Planowane zmiany w legalizacji pracy obywateli Ukrainy”, organizowane przez Akademię Dashofera w Warszawie
  • Szkolenie nt.: „Zatrudnianie cudzoziemców – legalizacja pobytu i pracy na nowych zasadach., organizowane przez RB Akademię (część grupy doradczej Russel Bedford) w Warszawie
  • Studia Podyplomowe „Współczesne Migracje Międzynarodowe”, organizowane przez Uniwersytet Warszawski w Warszawie (Ośrodek Badań nad Migracjami)
  • Webinaria i szkolenia organizowane przez Urzędy Pracy, Straż Graniczną i Urzędy Wojewódzkie w Polsce

Dodatkowo, na bieżąco monitorujemy zmiany w zakresie przepisów prawnych związanych z pobytem i pracą cudzoziemców w Polsce oraz informujemy o nich współpracujących Zleceniodawców.

W codziennej pracy biurowej korzystamy z nowoczesnych rozwiązań informatycznych, aplikacji internetowych, Internetowego Systemu Prawnego LEX oraz platform do zarządzania zadaniami i projektami, mających na celu usprawnienie organizacji pracy i komunikacji między kadrą zarządzającą oraz pracownikami.

Na stałe współpracujemy z zaufanym Biurem Notarialnym oraz Biurem Tłumaczeń Przysięgłych, co pozwala na szybkie i sprawne uzyskanie tłumaczeń oraz odpisów notarialnych oryginałów dokumentów cudzoziemców, wymaganych w procesach legalizacyjnych.

KATIKA Expat Assistance świadczy usługi zarówno dla firm, jak i dla osób prywatnych. Wśród naszych klientów można znaleźć:

  • międzynarodowe banki
  • korporacje IT, FMCG
  • sieci telefonii komórkowej
  • firmy i przedsiębiorców z branży finansowej, lotniczej, komputerowej, handlowej, szkoleniowej, medycznej, farmaceutycznej, budowlanej, transportowej, architektury krajobrazu, przetwórstwa warzyw i owoców, itp.
  • indywidualnych cudzoziemców pochodzących z krajów UE lub państw spoza obszaru Unii Europejskiej