Logo-Katika

Katika - Expat Assistance

Przegląd wiadomości z sieci (styczeń 2011)

[data wpisu: 20.02.2011]

Przedstawiamy poniżej wyciąg informacji z wybranych stron internetowych, zachęcamy do zapoznania się pełną treścią artykułów na stronach ich autorów.

GazetaPrawna.pl www.gazetaprawna.pl

Firmom zatrudniającym cudzoziemców grożą surowe kary (10 styczeń 2011)
„Pracodawcy zatrudniający cudzoziemców ze Wschodu będą ostrzej karani, w razie gdy złamią przepisy lub nie dochowają zobowiązań, które na siebie wzięli.”
Czytaj więcej na stronie GazetaPrawna.pl >>

Cudzoziemiec musi przedstawić kartę pobytu (14 styczeń 2011)
„Cudzoziemcy, którzy mieszkają w Polsce, mogą się zameldować na pobyt stały albo czasowy. Aby tego dokonać, muszą wypełnić odpowiedni formularz zgłoszeniowy i przedstawić w gminie dokument potwierdzający prawo pobytu.”
Czytaj więcej na stronie GazetaPrawna.pl >>

Wizy do Polski dla Białorusinów nie całkiem bezpłatnie (19 styczeń 2011)
„Zniesienie opłat dotyczy jedynie tych obywateli Białorusi, którzy mają zamiar przebywać na terenie RP powyżej 90 dni – studentów, ludzi podejmujących pracę w Polsce – oraz posiadaczy Karty Polaka.”
Czytaj więcej na stronie GazetaPrawna.pl >>

Protest w sprawie deportacji z Polski mongolskiej rodziny. RPO zbada sprawę (21 styczeń 2011)
„RPO zbada sprawę decyzji o deportacji z Polski mongolskiej rodziny Batdavaa. Rodzina, mimo że od 12 lat przebywa w naszym kraju, dotąd nie zalegalizowała swojego pobytu. W sprawie interweniuje także europoseł Bogusław Sonik oraz przyjaciele rodziny.”
Czytaj więcej na stronie GazetaPrawna.pl >>

Senat chce zakończenia akcji repatriacyjnej w 2012 roku (21 styczeń 2011)
„Zachęcenie młodych, wykształconych osób do uzyskania statusu repatrianta i ulepszenie finansowej pomocy dla zapraszających gmin to główne zmiany projektu ustawy repatriacyjnej.”
Czytaj więcej na stronie GazetaPrawna.pl >>

6 sposobów na dopełnienie obowiązków meldunkowych (24 styczeń 2011)
„Od 1 stycznia 2011 r. zmieniła się procedura zgłaszania danych niezbędnych do zameldowania i wymeldowania. Zgłoszenia według nowych wzorów składa się w urzędzie prowadzącym ewidencję ludności. Meldunek potwierdza fakt pobytu osoby w lokalu pod oznaczonym adresem i jest czynnością rejestracyjną.”
Czytaj więcej na stronie GazetaPrawna.pl >>

Mongolska rodzina opuściła ośrodek dla cudzoziemców, wróciła do domu (9 luty 2011)
„Mongolska rodzina Batdavaa opuściła w środę przed południem ośrodek dla cudzoziemców Straży Granicznej w Przemyślu – poinformowała Anna Michalska z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.”
Czytaj więcej na stronie GazetaPrawna.pl >>

Straż Graniczna www.strazgraniczna.pl

Podróżowali na podstawie wyłudzonych wiz (7 styczeń 2011)
„Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech obywateli Ukrainy, którzy wjechali i przebywali w Polsce na podstawie wyłudzonych wiz.”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

Zmiany na lotnisku Chopina (14 styczeń 2011)
„Od 15 stycznia Straż Graniczna nie będzie prowadzić kontroli bezpieczeństwa pasażerów w lotach krajowych na lotnisku Chopina. Kontrolę przejmie Służba Ochrony Lotniska.”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

Usiłowali nielegalnie przekroczyć granicę (17 styczeń 2011)
„15 stycznia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Szczecinie (Nadodrzański OSG) zatrzymali ośmiu obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej, którzy bezprawnie usiłowali przekroczyć granicę polsko-niemiecką.”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

скачать программу для взлома бесплатно скачать программу для взлома бесплатно пример взломать вай фай

Powrót