Logo-Katika

Katika - Expat Assistance

Przegląd wiadomości z sieci (maj 2011)

[data wpisu: 13.07.2011]

Przedstawiamy poniżej wyciąg informacji z wybranych stron internetowych, zachęcamy do zapoznania się pełną treścią artykułów na stronach ich autorów.

GazetaPrawna.pl www.gazetaprawna.pl

Spada liczba cudzoziemców ubiegających się o status uchodźcy (2 maj 2011)
” W roku ubiegłym było w Polsce mniej osób, ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy niż w 2009 roku. Złożono 3,5 tys. wniosków, którymi objęto 6,5 tys. osób, czyli o 44 proc. mniej niż rok wcześniej – wynika z danych Urzędu ds. Cudzoziemców.”
Czytaj więcej na stronie GazetaPrawna.pl >>

KE rozważa ograniczenia w przekraczaniu granic – jako ostateczność (4 maj 2011)
„Komisja Europejska nie wyklucza, że pozwoli krajom UE wprowadzać czasowe kontrole na wewnętrznych granicach Schengen, ale tylko w bardzo wyjątkowych okolicznościach, kiedy zewnętrzne granice UE przeżywają nadzwyczajne oblężenie.”
Czytaj więcej na stronie GazetaPrawna.pl >>

Polska utrudnia imigrantom edukację, zatrudnienie i uzyskanie obywatelstwa (17 maj 2011)
” Długa droga do polskiego obywatelstwa, brak możliwości udziału w życiu politycznym, ograniczenia na rynku pracy, system edukacji niedostosowany do potrzeb cudzoziemców – według raportu MIPEX to niektóre z problemów, z którymi muszą borykać się imigranci w naszym kraju.”
Czytaj więcej na stronie GazetaPrawna.pl >>

PIP: ponad 1000 nielegalnie pracujących w Polsce cudzoziemców (26 maj 2011)
„Państwowa Inspekcja Pracy wykryła w 2010 r. ponad 1000 nielegalnie pracujących w Polsce cudzoziemców – o czym poinformowano sejmową komisję ds. kontroli państwowej. Poseł Jan Bury (PiS) uznaje te wyniki za zaniżone i chce, aby przeprowadzono kontrolę w agencjach towarzyskich.”
Czytaj więcej na stronie GazetaPrawna.pl >>

Polska gospodarka nie poradzi sobie bez imigrantów (28 maj 2011)
” Pracujący nad Wisłą cudzoziemcy są błogosławieństwem zwłaszcza dla branż, które najbardziej dotknęły wyjazdy polskich robotników na Zachód. Bez imigrantów nie utrzymamy tempa rozwoju gospodarczego, a rosnąca rzesza emerytów będzie skazana na głodowe świadczenia. Choć powinniśmy się pogodzić z tym, że przestajemy być krajem etnicznie jednorodnym, wciąż sporo u nas ksenofobii.”
Czytaj więcej na stronie GazetaPrawna.pl >>

1 czerwca rusza wakacyjna infolinia dla turystów zagranicznych (30 maj 2011)
„1 czerwca rusza w Polsce infolinia dla turystów zagranicznych – 0 800 200 300 (bezpłatna – do obsługi połączeń z sieci stacjonarnych) oraz +48 608 599 999 (płatna – obsługuje połączenia z sieci komórkowych). Infolinia będzie czynna do 30 września „
Czytaj więcej na stronie GazetaPrawna.pl >>

Straż Graniczna www.strazgraniczna.pl

Zatrzymano 4 obywateli Libanu (6 maj 2011)
„5 maja funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olszynie (Nadodrzański OSG) zatrzymali czterech obywateli Libanu, którzy nie mieli prawa do pobytu w Rzeczpospolitej Polskiej.”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

Zatrzymano 5 nielegalnych imigrantów (9 maj 2011)
„7 maja, w rejonie miejscowości Grąziowa (10 km od granicy państwa), funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej w Wojtkowej i Krościenku (Bieszczadzki OSG) zatrzymali 5 obywateli Afganistanu, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski.”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

7 obywateli Ukrainy pracowało niezgodnie z przepisami (7 maj 2011)
„9 maja funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Opolu (Śląski OSG) zatrzymali 7 obywateli Ukrainy, którzy z winy pracodawcy byli zatrudnieni niezgodnie z przepisami.”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

15 cudzoziemców zatrzymanych (11 maj 2011)
„10 maja funkcjonariusze Nadwiślańskiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku przeprowadzonej kontroli legalności pobytu w trzech miejscowościach województwa mazowieckiego, zatrzymali 15 cudzoziemców, którzy nielegalnie przebywali w RP.”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

Nielegalni imigranci w chłodni z truskawkami (16 maj 2011)
„W nocy 13 maja funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu i Komendy Miejskiej Policji w Tychach zatrzymali 4 cudzoziemców, którzy nielegalnie przedostali się na terytorium Polski w naczepie samochodu ciężarowego, jadącego z Grecji.”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

Ob. Gruzji nie wyjechali do Francji (25 marzec 2011)
„24 marca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku (Nadodrzański OSG) zatrzymali czteroosobową rodzinę ob. Gruzji, która usiłowała nielegalnie przekroczyć granicę polsko-niemiecką.”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

Zatrzymani za nielegalną pracę (26 maj 2011)
„25 maja funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu (Nadodrzański OSG) zatrzymali 5 obywateli Ukrainy za podjęcie pracy w jednej ze zgorzeleckich firm budowlanych. Cudzoziemcy pracowali nielegalnie.”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

Zatrzymany za próbę wręczenia łapówki (27 maj 2011)
„26 maja w drogowym przejściu granicznym w Medyce (Bieszczadzki OSG), na kierunku wjazdowym do Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Ukrainy, który usiłował wręczyć łapówkę.”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

подробности Поисковая раскрутка сайта – дело не одного дня, а планомерный процесс. Алгоритмы работы поисковиков известны лишь их разработчикам, которые, к слову, регулярно изменяют методы ранжирования сайтов для повышения объективности

Powrót