Logo-Katika

Katika - Expat Assistance

Przegląd wiadomości z sieci (kwiecień 2012)

[data wpisu: 22.05.2012]

Przedstawiamy poniżej wyciąg informacji z wybranych stron internetowych, zachęcamy do zapoznania się pełną treścią artykułów na stronach ich autorów.

GazetaPrawna.pl www.gazetaprawna.pl

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 16 lutego 2012 r. w sprawie trybu rejestracji danych w rejestrze PESEL oraz w rejestrach mieszkańców i rejestrach zamieszkania cudzoziemców (3 kwiecień 2012)
„Rejestracji danych w rejestrze PESEL dokonuje się – co do zasady – bezpośrednio, w trybie teletransmisji” Czytaj więcej na stronie GazetaPrawna.pl >>

Półmetek abolicji dla cudzoziemców (3 kwiecień 2012)
„2 kwietnia minęła połowa trwania akcji abolicyjnej, w ramach której cudzoziemcy mogą ubiegać się o zalegalizowanie pobytu w Polsce. Dotychczas swój pobyt w naszym kraju zalegalizowało około 1 tys. 300 cudzoziemców, a liczba ubiegających się o abolicję wynosi już około 5 tys.”
Czytaj więcej na stronie GazetaPrawna.pl >>

Dlaczego Ukraińcy chcą pracować w Polsce (5 kwiecień 2012)
„W 2011 roku polski rynek pracy powiększył się o tysiące pracowników ze Wschodu. Prawie połowa imigrantów przybyła do nas z Ukrainy – pisze portal rynekpracy.pl” Czytaj więcej na stronie GazetaPrawna.pl >>

Samorządy chcą włączenia portów do umowy o małym ruchu granicznym z Kaliningradem (8 kwiecień 2012)
„Samorządy gmin leżących nad Zalewem Wiślanym chcą, by nadzalewowe porty zostały włączone do listy przejść granicznych obsługujących mały ruch graniczny na podstawie umowy z obwodem kalinigradzkim. Umowa o małym ruchu granicznym przewiduje przekraczanie granicy z zezwoleniem, a nie wizą, tylko przez przejścia drogowe i kolejowe.” Czytaj więcej na stronie GazetaPrawna.pl >>

GIODO sprawdza, jak przetwarzane są dane (17 kwiecień 2012)
„Czy wykorzystywanie danych przetwarzanych w Systemie Informacyjnym Schengen (SIS) oraz Wizowym Systemie Informacyjnym (VIS) nie narusza praw osób, których te dane dotyczą – sprawdzał generalny inspektor ochrony danych osobowych.”
Czytaj więcej na stronie GazetaPrawna.pl >>

Straż Graniczna www.strazgraniczna.pl

Nielegalnie przekroczyli granicę (6 kwiecień 2012)
„3 kwietnia funkcjonariusze SG z Placówki w Chłopiatynie (Nadbużański OSG) zatrzymali trzech obywateli Turcji, którzy nielegalnie przekroczyli polsko – ukraińską granicę”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

11 nielegalnie zatrudnionych cudzoziemców (12 kwiecień 2012)
„11 kwietnia, w Zabrzu, funkcjonariusze z Placówki SG w Rudzie Śląskiej (Śląski OSG) ujawnili, że przy remoncie budynku, prowadzonym przez katowicką firmę, zatrudnieni zostali cudzoziemcy niezgodnie z przepisami ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

4 nielegalni cudzoziemcy (20 kwiecień 2012)
„20 kwietnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krościenku zatrzymali czterech nielegalnych imigrantów: jednego ob. Gruzji i trzech ob. Rosji narodowości czeczeńskiej, którzy pieszo nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

Zatrzymano 5 cudzoziemców (25 kwiecień 2012)
„24 kwietnia funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału SG, realizując zdania w ochronie szlaków komunikacyjnych oraz prowadząc kontrole legalności i zatrudnienia cudzoziemców, zatrzymali na Dolnym Śląsku czterech obywateli Ukrainy i jednego obywatela Tunezji.”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

Grupa nielegalnych migrantów zatrzymana na granicy (29 kwiecień 2012)
„W nocy z 27 na 28 kwietnia funkcjonariusze z Placówki SG w Michałowie i Wydziału Zabezpieczenia Działań Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 15 obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie dostali się do Polski”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

Cudzoziemiec ukryty w walizce (30 kwiecień 2012)
„27 kwietnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Łodzi (Nadwiślański OSG) zatrzymali dwóch ob. Sri Lanki, podróżujących pociągiem relacji Warszawa-Berlin. Jeden z mężczyzn podróżował ukryty w walizce.”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

Nielegalnie przekroczyli granicę (30 kwiecień 2012)
„29 kwietnia funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej w Medyce i Krościenku (Bieszczadzki OSG) zatrzymali sześciu nielegalnych migrantów: dwóch obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej oraz czterech obywateli Mołdowy, którzy nielegalnie przekroczyli zieloną granicę.”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

Группа компаний UCT. Интернет реклама на гугл реклама сайтов Продвижение сайтов В ТОП ОДИН: Заказ услуг этом Стоимость контекстной рекламы в Google

Powrót