Logo-Katika

Katika - Expat Assistance

Przegląd wiadomości z sieci (czerwiec 2012)

[data wpisu: 21.08.2012]

Przedstawiamy poniżej wyciąg informacji z wybranych stron internetowych, zachęcamy do zapoznania się pełną treścią artykułów na stronach ich autorów.

GazetaPrawna.pl www.gazetaprawna.pl

Cudzoziemiec z ważną wizą nadal na czarno będzie mógł myć nam okna (4 czerwiec 2012)
„Nie ma dnia, żeby pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Szczecinie nie odbierali e-maili i telefonów od osób, które zatrudniają cudzoziemców. „Czy za wynajęcie Ukrainki do sprzątania albo Białorusina do zbioru malin mogę iść na trzy lata do więzienia i zapłacić 10 tys. zł kary?” – pytają” Czytaj więcej na stronie GazetaPrawna.pl >>

Pracodawcy coraz częściej nie przestrzegają umów zawartych z cudzoziemcami (6 czerwiec 2012)
„Właściciele firm coraz rzadziej przyjmują do pracy obcokrajowców, którzy nie mają prawa pobytu w Polsce, za to coraz częściej nie przestrzegają zawartych z nimi umów – wynika ze sprawozdania Państwowej Inspekcji Pracy za 2011 rok”
Czytaj więcej na stronie GazetaPrawna.pl >>

Przepisy o zatrudnianiu specjalistów spoza UE będą martwe. Niewielu cudzoziemców wybierze Polskę (12 czerwiec 2012)
„Dzisiaj wchodzą w życie przepisy na podstawie, których polscy przedsiębiorcy będą mogli zatrudniać specjalistów cudzoziemców spoza Unii Europejskiej. Zdaniem prof. Krystyny Iglickiej z Uczelni Łazarskiego, nowe rozwiązania pozostaną jednak martwe, bo niewielu obcokrajowców wybierze Polskę, jako kraj docelowy. Tak samo uważa dr Maciej Duszczyk z Uniwersytetu Warszawskiego” Czytaj więcej na stronie GazetaPrawna.pl >>

Cudzoziemcy uratują nam rynek pracy. Trzeba ich tylko zachęcić do przyjazdu (14 czerwiec 2012)
„Potrzebujemy imigrantów. To nic, że bezrobocie w Polsce przekracza 12 proc. Niedługo społeczeństwo tak się zestarzeje, że zabraknie rąk do pracy. Na emerytury polskich seniorów będą musieli zarabiać cudzoziemcy”
Czytaj więcej na stronie GazetaPrawna.pl >>

Straż Graniczna www.strazgraniczna.pl

5 Gruzinów zatrzymanych na granicy (8 czerwiec 2012)
„8 czerwca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Mielniku (Podlaski Oddział SG) zatrzymali pięciu obywateli Gruzji, którzy nad ranem nielegalnie przekroczyli granicę pomiędzy Polską a Białorusią w rejonie Koterki”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

Bez dokumentów nie przekroczymy granicy (9 czerwiec 2012)
„9 czerwca, funkcjonariusze Straży Granicznej nie zezwolili na wyjazd z Polski na Ukrainę 11 samochodów, którymi podróżowało 28 cudzoziemców bez wymaganych dokumentów”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

Wyroki za fikcyjne zatrudnianie cudzoziemców (11 czerwiec 2012)
„Kolejne 3 osoby zostały skazane w związku z fikcyjnym zatrudnianiem cudzoziemców na terenie kilku powiatów województwa mazowieckiego. Organizatorami przedsięwzięcia było dwóch obywateli Ukrainy. Jeden z nich został skazany, drugi jest poszukiwany listem gończym”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

Zatrzymani turyści abolicyjni (21 czerwiec 2012)
„Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 3 cudzoziemców: 2 obywateli Pakistanu i 1 obywatela Bangladeszu, którzy przyjechali do Polski z zamiarem bezprawnego skorzystania z obowiązujących od 1 stycznia do 2 lipca b.r. przepisów tzw. ustawy abolicyjnej”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

Zatrzymano 6 cudzoziemców (22 czerwiec 2012)
„22 czerwca, niedaleko Świsłoczan, dzięki informacji przekazanej przez mieszkańców pogranicza, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bobrownikach (Podlaski OSG) zatrzymali sześciu cudzoziemców, którzy nielegalnie dostali się do Polski z Białorusi”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

Zatrzymano 6 cudzoziemców (25 czerwiec 2012)
„Funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej, prowadząc kontrole legalności pobytu i zatrudnienia cudzoziemców, zatrzymali na terenie województwa dolnośląskiego (w powiecie: kłodzkim, wrocławskim, legnickim i jaworskim) 6 obywateli Ukrainy. Wszyscy zostali zobowiązani do opuszczenia Polski”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

Zatrzymano 7 cudzoziemców (28 czerwiec 2012)
„28 czerwca, niedaleko miejscowości Bohatery Leśne, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lipsku (Podlaski OSG) zatrzymali siedmioro cudzoziemców, którzy nielegalnie dostali się do Polski przez zieloną granicę”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

Zatrzymano 8 cudzoziemców (29 czerwiec 2012)
„Funkcjonariusze Śląskiego i Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej, prowadząc kontrole na kolejowych i drogowych szlakach komunikacyjnych, zatrzymali siedmiu cudzoziemców którzy naruszyli obowiązujące prawo, przebywając w Polsce nielegalnie oraz jednego obywatela Słowacji, poszukiwanego przez polskie organa ścigania”
Czytaj więcej na stronie Straży Granicznej >>

Оценка продвижения сайта &#8211, анализ ТОПа в Яндексе &raquo, Seo блог Арбайтена битрикс заказать сайт Оценка стоимости продвижения сайта декабря 26, 2012 Как оценить стоимость продвижения сайта? Данный вопрос актуален для любого веб-мастера, который собирается осуществлять продвижение своего только что созданного проекта при помощи платных методов

Powrót